Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczennice klasy 4b - Maja, Hania, Blanka i Amelka oraz uczennica klasy 5 - Maja, zakwalifikowały się do Międzyszkolnego Konkursu "Drogowskazy zdrowego stylu życia" zorganizowanego przez SP 42 w Łodzi.
W zmaganiach rywalizowali uczniowie klas IV-V, z dziesięciu łódzkich szkół. 
Drużyny rozwiązywały zadania dotyczące szeroko pojętego zdrowia (bezpieczeństwo na drodze, higiena fizyczna i psychiczna, zdrowy styl odżywiania, profilaktyka zdrowotna, pierwsza pomoc, cyberprzemoc). Wśród zadań zarówno teoretycznych, jak i praktycznych znalazły się: projekt logo na koszulkę, test 30 pytań, znaki drogowe, krzyżówka, podstawowe wyposażenie apteczki, piramida żywienia, bezpieczeństwo w Internecie, zadania zręcznościowe. 
Dziewczęta rewelacyjnie przeszły 9 konkurencji i tylko 1,5 punkta zabrakło do całkowitej wygranej. Zajęły wspaniałe III miejsce zdobywając 54 pkt.

Brawo! Możecie być z siebie dumne! My jesteśmy!
Koordynatorem konkursu była p. Ewelina Golańska

  •