Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dnia 3 października pogoda była idealna na kolejną edycję jesiennego festynu w Mileszkach "Pieczonego Ziemniaka". Na scenie zaprezentowały się kolejne klasy z PSP "Mileszki". Występy rozpoczęła klasa IV i V piosenką "Bieszczadzki trakt" oraz humorystycznym przedstawieniem "Królewna Śmieszka". Klasa Ia przedstawiła interpretację wiersza Jana Brzechwy pt. "Grzyby". Klasa Ib wraz ze swoją wychowawczynią w nietypowej roli pomidorka zaśpiewała piosenkę "Olimpiada w Jarzynowie". Wspaniałe przedstawienie dała klasa II pt. "Na straganie". Także zeróweczka wraz z Panią Sylwią wystąpiła na scenie z piosenką "Tańczący ziemniak". Nasze pięciolatki przełamały tremę i dały występ na medal. Występy zakończyła klasa VI piosenką "Zapach pomarańczy".

  •  

 

Jak zawsze rodzice spisali się na medal i kiermasze klasowe uginały się od potraw. Domowe ciasta, pajda chleba ze smalcem, kolorowe galaretki, sałatki, pączki ziemniaczane, frytki, soki i wiele innych smakowitości można było skosztować. Pan Tadeusz grilował kiełbaski, zaś klasa trzecia miała różowy food truck. Kolorowe balony, latawce, loterie fantowe i firmowe plakietki z Mileszek cieszyły się dużym powodzeniem.  Zaś miłośnicy zwierząt mogli pogłaskać znajomego psa ze Straży Miejsckiej albo spróbować jazdy na koniu. Na stoisku "Rozgrywka" chętni grali w planszówki. 

  •  

 

Wśród wielu atrakcji były konkursy dla najmłodszych i tych troszkę starszych. Duża grupa uczniów poszukiwała specjalnie oznaczonych ziemniaków. "Ziemniaczane podchody" wygrała zielona drużyna Pani Inez. Klasa VI przeprowadziła konkurs wiedzy jesiennej dla klas I - III. Drużyna "Kasztana" zajęła pierwsze miejsce. W tym roku rodzice wygrali z nauczycielami. Zawody składły się z trzech konkurencji: rzut jajkiem, bieg na podwójnych nartach i wyścigi z dynią. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, nauczycielom za uśmiech, a dzieciom za doping. 

  •  

 

Uśmiech gościł na twarzach tych najmłodszych, rodziców i kadry. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję "Pieczonego Ziemniaka".

  •  

 

Każda klasa przygotowała swój jesienny koszyk. Klasowe prace wyróżniały się czymś szczególnym i wyłonienie zwycięzcy było niemożliwe. Wystawa "jesiennych stworków" zadziwiała pomysłowością i kreatywnością.

  •  
 

 

ziemniak