Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Biblioteka

Tytuł: Łowcy skarbów

Autor: James Patterson
Wydawnictwo: Znak emotikon

Następną serią czytelniczą którą Wam przestawiam nosi tytuł "Łowcy Skarbów". Autorem tej serii jest James Patterson.
Szukanie skarbów jest ekstra dopóki nie musisz ścigać się z piratami i czasem, który płynie nieubłaganie. Czy czwórce rodzeństwa uda się pokonać straszliwą burze i czy uda się im uciec piratom? Czy odnajdą rodziców? Czy uda się odnaleźć zatopione galeony i skarby jakie ludzkie oko nie widziało.

Ta niesamowita książka zabierze Was w super podróż!

Książka jest bardzo wciągająca i zabawna. Mądra a zarazem śmieszna. Utwór Jamesa Pattersona zawiera zawiera czarno-białe ilustracje.


Gorąco Wam polecam!
Piotrek Kospin

 

Tytuł: Tomek w Krainie Kangurów

Autor: Alfred Szklarski
Wydawnictwo: MUZA S.A.

Wita Was szalony bibliotekarz z Mileszek !!!
Powoli, powoli kropla drąży skałę. Są kolejne recenzje książek, które już stoją na półkach w szkolnej bibliotece.
Poniżej kolejny tekst tym razem o kangurach, tygrysach i Dingo…

Chciałbym Wam przedstawić serię przygód Tomka Wilkowskiego. Seria łączy ponad dziewięć tomów. Autorem tej serii jest Alfred Szklarski.
Teraz opowiem Wam o pierwszej części pt. Tomek w Krainie Kangurów.

Młody Tomasz podczas zaboru Rosyjskiego chodzi do szkoły a w niej… a już tego Wam nie zdradzę. Stracił matkę, a ojca ma za granicą. Nagle pojawia się tajemniczy Jan Smuga. Proponuje mu spotkanie z ojcem oraz wzięcie udziału w… wyprawie do Australii !!! Podczas podróży Tomek zabija tygrysa…
W Australii poluje na kangury, emu oraz Dingo (wiecie co to jest Dingo ?) Wpada do burzy piaskowej i UWAGA DZIEWCZYNY: odnajduję  piękną Sally !!! A od niej dostaje psa, choć nie tylko psa…   

Historia Tomka bardzo mi się podoba. Książka jest mądra a zarazem śmieszna. Co ciekawie jest w niej więcej informacji geograficznych niż w podręczniku dla studentów.

MUSICIE TO PRZECZYTAĆ KONIECZNIE !!!
Piotr Kospin recenzował dla Was książkę A. Szklarskiego, Tomek w Krainie Kangurów, Warszawa 2009.

Tytuł: Jak tata pokazał mi wszechświat

Autorzy: Ulf Stark, Eva Eriksson
Wydawnictwo: Zakamarki

Krótka historia do poczytania przed snem jak mamy już niewiele czasu. Tata postanawia, że Ulf jest już na tyle duży, że może pokazać mu coś tak wielkiego i ważnego jak wszechświat. Idą na długi spacer, pod koniec którego okazuje się, że mały Ulf widzi wszechświat nieco inaczej niż jego tata. Po przeczytaniu tej książki zaczęłam się zastanawiać czy dorośli mają wyłączność na rację? Czy czasami nie warto spuścić trochę pary, nawet jeśli rozmawiamy o bardzo ważnych sprawach? Dodatkowym smaczkiem tej książki są świetne ilustracje Evy Eriksson – zwróćcie uwagę, kto siedzi pod rybnym sklepem.

Polecam dużym i małym
Magda Banasiak