Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W ramach projektu "Cykl działań ekologicznych realizowanych w Publicznej Szkole Towarzystwa Oświatowego Mileszki w Łodzi" dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi uczniowie z klas 0-III z naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Bolimowa.

Dzieci uczestniczy tam w warsztatach garncarskich prowadzonych przez rodzinę Państwa Konopczyńskich, podczas których zwiedzały warsztat, miały okazję podpatrzeć pracę garncarza, zobaczyć etapy powstawania naczyń glinianych oraz wysłuchać legend

i opowiadań związanych z Bolimowem. Następnie każde dziecko miało możliwość spróbowania swoich sił na kole garncarskimi, a utoczone naczynie mogło zabrać ze sobą.  Kolejną atrakcją było malowanie wypalonych wcześniej przez gospodarzy glinianych jajek wielkanocnych, które oczywiście też pojechały z dziećmi do Mileszek. Pięknie udekorowana „malowanka” mogła być ozdobą wielkanocnego stołu. Na zakończenie było ognisko z kiełbaskami, pieczywem i herbatą, podaną w glinianych kubkach z charakterystycznym motywem.

 

  •  
View the embedded image gallery online at:
http://mileszki.pl/wydarzenia/289-bolimowo#sigFreeIdb431fa88d9